Nawigacja
Losowa Fotka
Nivo Slider
Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat

25 i 26 marca na Pływalni ,, Podolanka " odbędą sie Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat-I runda. Nasz Klub bedą reprezentować Patryk Walerczak na dystansach w stylu dowolnym 100 i 400 metrów, na dystansie 100 motylkowym i 200 stylem zmiennym, Igor Modliński na dystansach w stylu grzbietowym 100 i 200 metrów, w stylu dowolnym  na dystansie 100 metrów.

Życzymy udanych startów i życiowych rekordów.

Wyniki zawodow

Pływanie nie zaceło sie od Phelpsa

Tak jak, wbrew pozorom, pływanie w Polsce nie zaczęło się od Otylii i Słomińskiego, tak na świecie nie zaczęło się od Phelpsa i Bowmana. Urodzony 10 lutego 1950 roku Mark Spitz podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972) zdobył 7 złotych medali! Wyczyn ten poprawił dopiero po 36 latach Michael Phelps właśnie, zdobywając w Pekinie 8 złotych krążków. Co więcej, Spitz w każdej konkurencji bił rekord świata. Jak to się działo możemy

obejrzeć tutaj:Pływanie nie zaczęło się od Phelpsa

Pływanie nie zaczeło sie od Phelpsa

Zawody w Ciechanowie

W sobotę 28 stycznia nasi pływacy - Nadia Olewnik, Oliwia Paradowska, Maja Wesołek, Karolina Wesołek, Maja Ogińska, Patryk Walerczak i  Rudolf Góral wzięli udział w zawodach pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. W I bloku zawodów startowali zawodnicy na dystansach 50 i 200 metrów . Najmłodsza z naszej ekipy Maja Wesołek ( 7 lat) płynęła 50 stylem dowolnym i 50 stylem klasycznym. Rekordy zyciowe zostały poprawione. Najlepszą zawodniczką zawodow w kategorii 11 latków  po sumie punktów 2 dystansów została Oliwia Paradowska, która wygrała I miejsce na dystansie 200 stylem grzbietowym i 50 stylem dowolnym i  w składzie sztafety 4x50 stylem dowolnym zajęła I miejsce wyprzedzając starsze koleżanki. Na trzecim stopniu  podium stanęła Maja Ogińska  ( 50 dowolnym ) oraz zajęła 6 miejsce na dystansie 50 stylem grzbietowym. Patryk Walerczak zajął 4 miejsce na dystansie 50 stylem dowolnym przegrywając kilkadziesiąt setnych do brązowego medalu. Był to dobry sprawdzian dla młodszych zawodników - Nadia Olewnik, Rudolf Góral i Karolina Wesołek poprawili swoje rekordy życiowe.

Gratulujemy!!!!!!!!!!

WYNIKI ZAWODÓW>>>

Żywieniowy dekalog pływaka - 10 rad, jak osiągać lepsze wyniki

Żywieniowy dekalog pływaka - 10 rad, jak osiągać lepsze wyniki  -czytaj dalej.........

Puchar Burmistrza Ożarowa

Obrazy newsów: oz6.JPG

W czwartek 6 osobowa grupa pływaków ( Patryk Walerczak, Igor Modliński, Oliwia Paradowska , Karolina Wesołek, Maja Ogińska i Nadia Olewnik ) brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Był to ostatni sprawdzian w tym roku dla młodych pływaków, które mogli poprawić swoi wyniki życiowe. 8 medali - to nezły dorobek na zawodach takiej rangi ( brało udział 187 pływaków z 15 klubów z Polski ). Oliwia Paradowska wygrała 50 dowolnym ( utrzymała peirwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu) i 100 grzbietowym, została najlepszą zawodniczka zawodów i otrzymała Puchar, Maja Ogińska zdobyła 2 srebrne medale w stylu grzbietowym, Igor Modliński wygrał 2 brazowe medale na dystansach 50 i 100 stylem grzbietowym, Patryk Walerczak wywalczył 2 brazowe medale na dystansach 50 i 100 stylem motylkowym. Poprawiły tak że swoi rekordy życiowe Karolina Wesołek i Nadia Olewnik.

WYNIKI ZAWODÓW>>>>>>>

FOTO Z ZAWODÓW >>>>>>>

Zawody Mikołajkowe Gostynin 5 grudnia

W Gostyninie 05.12.2016 zawodnicy naszej sekcji pływania startowali na zwodach Mikołajkowych o Puchar Alior Banku.  7 medali!!!!!!!!!!!!!!!

Pływacy startowali na sprinterskich dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym. Patryk Walerczak i Oliwia Paradowska wygrali w swoich konkurencjach, Igor Modliński  i Oliwia Kowalczyk , Maja Ogińska zdobyli srebrne medale , Arkadiusz Olszewski i Karolina Wesołek - brązowy medal . Miejsce 4 wywalczyłi  Krzysztof Adamczyk i Maja Wesołek, piąty na mecie był Dominik Olszewski.

Gratulacje !!!!!!

IV Memoriał Cezarego Piórkowskiego

25 - 26 listopada na Pływalni ,,Podolanka" odbył się XIV Memoriał Cezarego Piórkowskiego w pływaniu. Zawodnicy z 21 klubów z Polski i Klubu SDUSHOR z Mutiszcz(Rosia) startowali na 27 dystansach w 4 kategoriach wiekowych. Zawody te były dobrym sprawdzianem wykonanej pracy od września. Nasza sekcja wystawiła drużynę w składzie : Oliwia Kowalczyk, Krzysztof Adamczyk, Patryk Walerczak, Igor Modliński, Arkadiusz Olszewski, Maja Ogińska, Karolina Wesołek, Rudi Góral, Nadia Olewnik, Oliwia Paradowska. Starty pokazały efekt dobrze wykonanych zadań treningowych. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili rekordy życiowe. Oliwia Paradowska zdobyła 2 srebrne, 1 złoty i 1 brązowy medal. Oliwia została 2 zawodniczką zawodów w kategorii 11 lat i młodsi. Wynik na 50 stylem dowolnym daje jej prowadzenie w Ogólnopolskim rankingu pływackim wśród 11 latek. Rywalizacja w grupach rocznikowych była trudna , nasi zawodnicy rywalizowali z pływakami o rok starszymi. Nawet w takich warunkach wygrywali swoje serie startowe.  Najmłodsi uczestnicy brali udział w sztafecie 4x 50 dowolnym i 4x50 stylem zmiennym. Ta próba wypadła dobrze. Wyniki tych zawodów dają dobry prognostic na nastepne starty w grudniu ( 8.12.2016 w Ożarowie).

Gratulacje dla wszystkich.

FOTO Z ZAWODÓW>>>>>>>

Zawody w Sochaczewie 11.11.2016

Rekordy życiowe poprawione.

11 listopada nasi zawodnicy brali udział w Ogólnopolskich  Zawodach Pływackich  o Puchar Burmistrza Sochaczewa. W zawodach startowało 326 zawodników z 28 klubów. W programie były dystanse sprinterskie 50m i 100 metrów. Naszą sekcje reprezentowało 8 pływaków – Oliwia Kowalczyk, Krzysztof Adamczyk, Patryk Walerczak, Igor Modliński, Oliwia Paradowska, Karolina  Wesolek, Maja Ogińska i Rudi Góral. Wszyscy  poprawili swoje rekordy życiowe o kilka sekund. Wyniki te były owocem ciężkiej pracy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Trzy medale zdobyła Oliwia Paradowska – dwa złote na dystansach 50 stylem dowolnym i 50 stylem klasycznym, srebrny na dystansie 50 stylem grzbietowym. Po sumie dwóch startów Oliwia Paradowska została najlepszą zawodniczką zawodów i otrzymała od organizatora nagrodę główną –rower górski.

Był to dobry sprawdzian przed zawodami w Płocku  25-26 listopada (Memoriał Cezarego Piórkowskiego ) .

Gratulacje ! Życzymy udanych startów

Wyniki zawodów>>>>>>

Foto z zawodów

Udane rozpoczęcie sezonu.

Obrazy newsów: IMG_0015.JPG

W sobotę 24 września w Ciechanowie obyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanowa. Był to sprawdzian miesiąca przygotowań pływaków.  247 zawodników z 26 polskich klubów startowali na sprinterskich dystansach 50 metrów różnymi stylami. Klub Pływacki ,, Zotow " reprezentowała trójka pływaków Patryk Walerczak, Igor Modliński i Oliwia Paradowska. Konkurencja wśród pływaków była bardzo duża ( na  niektórych dystansach po 15 serii startowych). Nie było równych Oliwii Paradowskiej  ( 10 lat) na dystansach 50 stylem dowolnym, stylem grzbietowym, stylem klasycznym. Wynik na 50 dowolnym aktualnie jest 2 wynikem w Polsce wśród dziewcząt 10 letnich. Duży postęp odnotowali chłopcy poprawijąc swoje wyniki zyciowe ( o 4 i 8 sekund Igor Modliński na dystansach 50 grzbietowym i 50 dowolnym. Patryk Walerczak na dyst 50 motylkowym ).  Przed młodymi pływakami kolejne starty w Warszawie ( pażdziernik).